Select Menu

Slider

"Şerefli Mağlubiyetler Müzesi"

Blog Arşiv

Arama

Travel

Performance

Cute

röportaj

foto

Racing

Videos

» » » » » ARANAN ADAM SAHNEDE (1 ağustos 1999-Radikal)
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt


'Aranan Adam' sahnede

ŞEHNAZ PAK
İSTANBUL - "Mizahın sınırlarını araştırmayı ve daha önce yapılmamış şeyleri deneyerek kendi sınırlarımı genişletmeyi seviyorum. Ama haddimi aşmayı istemiyorum, mütevazılıkta iddialıyım!" diyor Müfit Can Saçıntı. Bugüne kadar başta Levent Kırca'nın 'Olacak O Kadar'ı olmak üzere pek
çok mizah programının yaratıcı kalemlerinden birisi olan Saçıntı, bu kez yazdıklarını aracısız izleyiciye aktarmak için kolları sıvadı.
Müfit Can Saçıntı ilk kez iki yıl önce Kanal 6'da yayımlanan 'Aranan Adam' adlı programla televizyon ekranlarından izleyiciye ulaşmıştı. Televizyonda yaptıklarını yine aynı isim altında sahneye taşımayı hedefleyen yazar, bugün Kemancı Kültür Merkezi'nde tek kişilik şova başlıyor.
'Rezil olmayı göze aldım'
"Yaptığım işe ad koymak istemiyorum. Stand-up, modern meddah, tek kişilik gösteri falan demek yanlış. Ama birileri bir şey diyecek. 'Örneğin stand-up furyası var, sen de bundan yararlanıyorsun' diyecekler. Ben de 'evet' diyeceğim. Çünkü sonuçta seyirciye birilerinin vasıtasıyla ulaşmak zorundayım. Bu furyayı fırsat olarak görüyorum elbette. Başarır mıyım, başaramaz mıyım bunu göreceğiz. Sanatta güzel şeylerin olabilmesi için birilerinin rezil
olmayı göze alması gerek."
Müfit Can Saçıntı 'Aranan Adam' adlı gösterisinde televizyon programlarında yaptığı montaj hilelerinden ve dublajlardan yararlanacak. Programa gelen seyircileri önce gizli kameraya çekecek. Sonra görüntüleri kliple ve dublajlarla sunacak. Sanatçı bunun hayli ilgi göreceğini umduğunu söylüyor.

Turneye çıkacak
Bu ay turnelere de çıkacak olan sanatçı, bu süreçte 'Aranan Adam'ın içeriğini daha da çeşitlendireceğini düşünüyor. "Aslında bu urnelerdeki amacım seyirciyle etkileşim sağlamak. Eminim, gösterimin ana hatları seyircilerden aldığım tepkiler doğrultusunda belirlenecek.
Yaratım sürecine beni izleyenlerin eleştirel katkısı büyük olacak."
Müfit Can Saçıntı, ayrıca 'stand-up' sözünün salt 'güldürü'ye dayandırılmaması gerektiğini savunuyor. "Güldürme uğruna asla yapmayacağım şeyler vardır. Örneğin nezaketi elden bırakmak, seyirciyle takışmak ya da sohbetleri hakarete vardırmak gibi..."

About xxx

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

1 YORUM YAZ/OKU

  1. Çocuklar Duymasın dizisini izlemem. Aslında Tv izlemiyorum desem daha doğru olur. Sizi bir akrabamın tanıtmasıyla tanımış oldum. Videolarınızı izledim , gerçekten sistem eleştirisini başarıyla canlandırmışsınız. Asıl merak ettiğim nokta , kapitalizm karşıtı bu söylemlerinizle ekranlarda daha ne kadar kalabileceğiniz. .. Umarım çok kalırsınız. İnsanımızın gözü açılırsa ne güzel. Çalışmalarınızda başarılar dilerim..

    Saygılarımla.

    YanıtlaSil