Select Menu

Slider

"Şerefli Mağlubiyetler Müzesi"

Blog Arşiv

Arama

Travel

Performance

Cute

röportaj

foto

Racing

Videos

» » » BAYRAMDA, ÇOCUKLARA PREZERVATİF DAĞITAN, DUL AMCA!
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Mahallenizde bir amca olsa ve bayramda el öpmeye gelen çocuklara prezervatif dağıtsa, bu amca hakkında ne düşünürdünüz?
Bu sorduğum, çoktan seçmeli bir soru olsa, şıklardan biri; 'Sübyancı(Pedofil)', bir diğeri; 'Densiz Bunak', olabilirdi pekala!
Bu konuda bir kısa film çekilirse, olay sanatsal özgürlük bağlamında değerlendirilebilir...
Peki bu film Sağlık Bakanlığı tarafından desteklense, Sağlık Bakanlığı hakkında ne düşünürdünüz? Bu soru için üretilen çoktan seçmeli şıklar pek de şık olmazdı heralde!

Evet, ben her ne kadar salakça bir soru formatıyla tecahülü arif yaparak yazsam da, arif olan çoktan anladı. Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen böyle bir film var.
Filmi buraya koyuyorum, inanmayan veya merak eden tıklayıp izleyebilir.
İzlerken, ilk izleyişte benim aklıma takılan aşağıdaki sorulara da bir cevap bulabilirsiniz belki!1. Amca bayram sabahı neden yalnız?..  Amca dul ise; karısı neden ölmüş? Çocuklara perzervatif dağıtan bir kocası olduğu için kahrından mı ölmüş? Ve yahut da, karısı aynı sebeple , kocasını içerde bırakarak evi mi terketmiş?
2. Karısı olmadığına göre dul amca, evindeki çekmecede neden prezarvatif bulunduruyor?...  Amca çocuklara prezervatif dağıtmadığı zamanlarda eve hatun mu atıyor?
3. Çekmecede, neden dağıtmakla bitmeyecek kadar çok prezervatif bulunduruyor?.. Amca skor hastası mı? O skoru elde etmesini sağlayacak hatunu veya ları nasıl buluyor? Amcanın çok sayıda hatun bulma ümidi mi fazla, kendine güveni mi daha fazla, yoksa parası mı fazla?
4. Hadi bayram sabahı karısı yok da, çocukları hiç mi yok? Yoksa bu prezervatif kullanımının bir başarısı mı? Amca sıfır çocuk, sıfır sorun politikası mı izlemiş?
5. Filmde toplam üç çocuk görüyoruz. Çocuklar ayrı ayrı geldiğine göre, kardeş değiller. Yani her biri ayrı ve tek çocuk... Anlaşılan bu olduğuna göre, Dul Amca neden 1 aileye bir çocuğun yeterli olduğunu düşünüp, anne babalara prezervatif gönderiyor?... Yoksa bu amca, Başbakanın "ÜÇ ÇOCUK ŞART" politikasına karşı çıkan gizli bir muhalif mi?
6. Dul Amca, Başbakan'ın 3 ÇOCUK ŞART politikasına muhalif olabilir... Peki SAĞLIK BAKANI Başbakana ters düşmekten hiç mi korkmuyor?... 'Kuş Gribi Aşısı' konusunda yediği fırçaları çabuk mu unuttu?
7. Kafama takılan başka sorular da var ama sıkıldım. Sizi de sıkmamak için burda kesiyorum.


YANLIŞ ANLAMAYA MÜSAİT ARKADAŞLAR İÇİN PEŞİN NOT:
1. Gençlerin kısa film çekmesini destekliyorum.
Hatta kötü film çekme hakları olduğuna da inanıyorum. Genç, yaşlı bütün sanatçılar istediği konuda istediği gibi film çekme hakkı vardır. Ancak benim eleştirme hakkım da saklıdır.
 Ben filmi çekenlerden çok böyle bir filmi sağlık bakanlığının desteklemesini tuhaf buldum.
Ayrıca sanatçıların, bazı yarışmalar için ve bazı destekler alabilmek için yaratıcılıklarını ve senaryolarını  ödül vereceklere göre endekslemeleri içimi burkuyor, inceden üzüyor.
Bu filmi çeken arkadaşlar kusura bakmasın, onları asla üzmek istemem. Film çekme motivasyonlarını asla kaybetmesinler. Film çekmeye devam etsinler . Bakanlığın çük politikası için değil, kendi çüklerinin keyfine film çekerlerse, ben yine bu blogda ve orda burda, çam sakızı çoban armağını kabilinden desteklerim.
2. Ödül'e değil ödün'e karşıyım. Sinemacılar ödül için ödün vermesin. Onlar özgürce filmlerini çeksin, birileri de ödül verip destekleyecekse desteklesin.

About xxx

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

2 YORUM YAZ/OKU

  1. Çekmeceden kondomları çıkaran amcanın elleri 19'luk delikanlı eli .. Neden acaba :) Dublör kullandıklarına göre zor bir planmış !

    YanıtlaSil
  2. Bence şıkların hepsi... Mehmet OYAN

    YanıtlaSil