Select Menu

Slider

"Şerefli Mağlubiyetler Müzesi"

Blog Arşiv

Arama

Travel

Performance

Cute

röportaj

foto

Racing

Videos

» » ALİ EYÜBOĞLU'NUN SEZON BAŞI YAZISI
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt


“80’ler” sil baştan!

TRT 1’in sevilen dönem dizisi “80’ler” 22’nci bölümünün yayınlandığı 5 Haziran’da “sezon finali” yapıp “yaz tatili”ne çıktı.
Dizinin oyuncuları ve teknik ekibin bir kısmı tatile çıktı ama bir kısmına şimdilik tatil haram...
Çünkü başladığı günden itibaren Yenibosna’daki platoda çekilen “80’ler” sadece plato değil, kıta değiştirdi. Dizinin seti Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na taşındı.
Kartal’da E5 üzerinde eski bir fabrikayı kiralayan Mint Yapım, burayı “80’ler”in A’dan Z’ye çekileceği bir plato haline getirmenin peşinde...
2 bin 500 metrekare kapalı alan içinde yapılan dekorları hafta içinde dizinin yönetmeni Mufit Can Saçıntı ile birlikte gezdik... Yenibosna’da diziyi çektikleri dekoru söküp Kartal’daki yeni platoya taşıma imkanı olmadığı için yeni mekanlarla birlikte eskilerini de sıfırdan yaptıklarını anlatan Saçıntı, şunları söyledi:
Dizi sezon finali yaptıktan sonra da biz çekimlere devam ettik. Şu an itibarıyla Ramazan’da yayınlanacak dört bölümün çekimleri elimizde hazır. Ancak yeni dekorda bazı ek sahnelerde de çekim yapmamız gerekiyor. O yüzden bütün ekip  1 - 6 Temmuz arasında çalışacak. Dört bölümün eksik sahnelerini çektikten sonra, yeni dekorun hazırlanmasında görev yapan 20 arkadaşımızla birlikte tüm ekip tatile çıkacak. ‘80’ler’in Ramazan ve Bayram bölümleri yayınlanırken tatil yapacak ekibimiz yeni sezon için 15 Ağustos’ta işbaşı yapacak.”
Yeni sezonda neler olacak?
Bitmek üzere olan dekoru “80’ler” dizisinde yeni yayın döneminde neler olacağının da resmi gibi... Kartal’daki eski fabrikanın ortasına kondurulan çınar ağacı etrafında oluşturulmuş bütün mekanlar...
Çınaraltı Kahvesi, Çınaraltı Balıkçısı, Manav 76, Şimbil Bakkal, Çınaraltı Polis Karakolu, Berber Recep, Bahar Kasabı, Terzi Yanni gibi mekanlar sardı Çınaraltı Meydanı’nın etrafını... Her yeni dükkân diziye katılan yeni bir karakter ve oyuncu demek...
“Terzi Yanni”yi gerçek bir Rum’un canlandıracağı dizinin yeni isimleri ise şunlar:
Kahveci: Necmi Yapıcı.
Balıkçı: Tahsin Taşkın.
Berber Recep: Nejat Birecik.
Kasap: Faruk Sofuoğlu.
Manav: Aşkın Şenol.
Bakkal: Ayberk Atilla.


About xxx

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Leave a Reply