Select Menu

Slider

"Şerefli Mağlubiyetler Müzesi"

Blog Arşiv

Arama

Travel

Performance

Cute

röportaj

foto

Racing

Videos

» » » » RÖPORTAJ:"ÖNCELİKLE UTANILMAYACAK BİR İŞ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki KayıtRatingKurdu.com sitesinde yapılan röportaj buraya aktarıyorum. Aralık 2014

Seksenler seti nasıl bir ortam abi?
Gayet huzurlu. Keyifli. Bunun cevabını ben değil senin vermen gerek. Dışarıdan gören sensin.  Kötü bir ortam olsa kötü diyecek halim yok. (Gülüşmeler)
Seni çok seviyorlar abi. Ama Müfit Abi yönetmen gibi değil diyorlar.
Adam değil, hatta yönetmen bile değil mi diyorlar. ( Kahkahalar) Çok da ağır konuşmuşlar.
Yok, öyle değil. Hani vardır ya yönetmen imajı vardır. Kimseyle muhatap olmaz asar keser. Sen öyle değilsin rica ediyorsun herkese.
Ya onları anlamıyorum. Kimseyi de eleştirmek istemem ama ben şöyle bakıyorum olaya. Herkesin bir görevi ve görevinin adı var. Bu kimseye ne bir üstünlük sağlıyor, nede aşağılık kompleksine sebep olacak bir durum oluşturuyor. Bizim görevimizin adı da yönetmenlik olabilir ama öyle asarım keserim tarzı durumlar bende yok. Ayrıca kimsede de olmamalı.Bu sorunun cevabı genelde sektörden kıskanılacak cevaplar oluyor ama sana da sorayım. Bir bölüm kaç gününü alıyor?
Biz bu sene 2 günde 110-120 dakikalık bir bölüm çekiyoruz.
Çekim öncesinde senin ayrı bir hazırlığın var mı?
Yok, 4 senemiz bizim. İşler çok oturdu. Mekânlar, açılar, ışıklar, Rasim abiler belli. Bıraksak kameralar kendi kendine çekecek neredeyse.


Dizinin ratingleri ve genel anlamda ratingler hakkında görüşlerin nedir?
Biz öncelikle utanılmayacak bir iş yapmaya çalışıyoruz.  Yarın öbür gün torunlarım olursa 3 bölümde rating yüzünden kalktı demeye utanmayabilirim de, rezil bir iş çektik, ya da dede neler çekmişsin desinler istemem. Ben öncelikle bunu düşünüyorum. Tabi ki rating çok önemli. Buna mecburuz, işimizin karnesi rating. Tartışılır olmakla beraber, en azından somut bir ölçü.  Her şeyi rating için yapıyoruz ama sırf rating alalım diye de hiçbir şey yapmayız.
Mandıra Filozofu 2 geliyor. Çekimler devam mı?
Evet devam ediyoruz.
Nasıl gidiyor çekimler.
Valla biraz zor sahnelerden başladık. İlk filmde doğanın kucağında, sakin bir ortamda tek derdimiz sıcaktı.  Şimdi ilk planlarımız taksim meydanında heykelin dibi, İstiklal Caddesi, kazancı yokuşu gibi kalabalık ve kontrolü zor alanlar olduğu için biraz zorlandık ama keyifli güzel olacak diye düşünüyorum.10 küsur senedir tanışıyoruz seninle. Bu süre zarfında tanıdığım kadarıyla, TV için metin yazarlığı, ekran önünde oyunculuk, programcılık, ekran arkasında yönetmenlik yaptın. Mutlaka hepsinin tadı farklıdır ama en çok hangisi sana keyif veriyor?
En çok yönetmenlik tarafında keyif alıyorum. Senaristlik çok değerli bir şey, ama çok yıpratıcı bir şey.  Oyunculukla ilgili de hiçbir oyunculukla ilgili iddiam yok.  Benden sadece Mandıra Filozofu olur yâda sadece peltek rollerini oynayabilirim. Şu an yönetmenlikten keyif alıyorum ve bundan sonra kendimi yönetmen görmeye devam etmek istiyorum.
Bu soruyu kayıtlara geçmesi için soruyorum. Ben ne zaman senin filminde ya da dizinde bir rol oynayacağım?
Dün gelseydin kahve sahneleri çekiyorduk. Orada olurdun. Şimdi ev sahnelerine sokamam seni.  Sen bir dahaki gelişinde pastane veya çınar altı çekimlerinin gününü öğren gel küçük bir şey uyduralım sana.Abi kimse net cevap vermiyor bari sen cevap ver bu setin en huysuzu kim?
Sevil’i yakayım. Sevil Yaman (Yönetmen asistanı)
En tatlısı kim?
(Ekip ten birkaç kişi birlikte ben diye seslendi ve kahkahalar yükseldi)  Gerçekten çok huzurlu dört dörtlük bir ekibimiz var. Kamera önü de arkası da ben kendimi çok şanslı hissediyorum.  Herkes söyler ama sende şahit oldun çok huzurlu bir ortamda çalışıyoruz. Öyle huysuz huzursuz biri olsa kendiliğinden elemine olur bu ortamda.

Ve röportajın sonuna yaklaşırken tüm set ekibi ile bir araya gelip hatıra fotoğrafı çekiniyoruz.  Tüm ekip bütün gün etrafta dolaşmama devamlı soru sorup isteklerde bulunmama rağmen bana o kadar iyi davrandılar ki kendimi onlardan biri gibi hissediyorum.


Son olarak söyleyeceğim şudur. Ekranda gördüğünüz aile ne kadar sıcak, içten ve bizden bir aile ise seksenler setindeki tüm çalışanlarda aynı o ekran önündeki aile gibi.


 Röportajın Ratingkurdu.com sitesindeki linki: http://www.ratingkurdu.com/haber/ROPORTAJ/TV_Sohbetleri_Seksenler_set_arkasi


About xxx

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok

Leave a Reply